به نیک ملودی، بزرگترین رسانه موزیک ایران خوش آمدید...
تکنولوژی جزئی جدایی ناپذیر از زندگی امروز بشر

تکنولوژی جزئی جدایی ناپذیر از زندگی امروز بشر

در عصر امروز شاهد تغییرات بسیار زیادی در زندگی و نحوه ارتباطات خود با یکدیگر هستیم. بیشترین تاثیر را بر روی این تعاملات را فناوری ها و تکنولوژی های جدید گذاشته است، ما از هر نظر پیشرفت داشته باشیم،برای شناخت اثرات تکنولوزی در ابتدا باید با تعریف آن آشنا شد سپس می توان راه های بسیار مناسبی را در برابر آن در نظر و معایب آن را رفع کرد؛ بدون شک می توان گفت که تکنولوژی جزئی جدایی ناپذیر از زندگی امروز بشر است!

تکنولوژی جزئی جدایی ناپذیر از زندگی امروز بشر

تکنولو‍ژی جزء لاینفک شادخواری گذران بشر امروزی است. تکنولو‍ژی که امروز در قالب های گوناگون مانند تلفن همراه، اینترنت، تبلت و غیره وابستگی ایجاد و خوش زیستن را متحول کرده است. لذا شناخت نامعلوم تکنولوژی به خلوت نگاه ما انتساب به آن را بینا و عمل مان را پاک می کند.حال به تیتر بازتاب دهیم. تکنولوژی چیست؟‌ تکنولوژی یا فناوری شیوه و شگرد ساخت و کاربرد ابزار، دستگاه‌ها، ماده‌ها و فرایندهایی است که معضل های انسان را ناپدید می کند به عبارتی، تکنولوژی فعالیتی انسانی است و از همین رو کهن تر از دانش و مهندسی است.

Technology از دو لغت یونانی techne و logia تشکیل شده‌ است که اولی به واژه و معنا هنر و دومی به معنی علم و دانش است.استفاده از واژه سازش تکنولوژی به میزان ورجاوند و نامتناسب توجهی بیش از ۲۰۰ سال گذشته تغییر کرده زیرا قبل از قرن بیستم این زبان در صلح انگلیسی نیز غیر معمول بود و معمولا به توصیف و یا مطالعه هنرهای سود ده اشاره داشت. این تعبیر اغلب به آموزش های فنی، در موسسه تکنولوژی ماساچوست دایماً است. اما تکنولوژی با واضح امروزی با انقلاب صنعتی دوم افزایش یافت.

تکنولوژی جزئی جدایی ناپذیر از زندگی امروز بشر

سازمان ملل متحد، تکنولوژی را به عنوان مجموعه اطلاعات، مهارتها، روش ها و ابزار ضروری برای ساختتن محصولات بعد طبیعت نیاز و کاربرد آنها و یا تامین خدمت ها مفید و هیئت نهج وجد نیاز پذیرفته است.از منظر فن سالاران، تکنولوژی اسباب یا فرآیندی است که برای ساختن محصولات بهتر به کار گرفته می شود. اما از نظر اهل علم، تکنولوژی محصول نهایی تحقیقات یا همان دانش فنی و اطلاعاتی است که می تواند به محصولی تجاری تغییر شود.

عصر تکنولوژی یا عصر اطلاعات و دنياي مجازی بي ربط به قانون طبيعي نيست منتهي دنياي خودش را دارد. این دنياي سمبلیك اساسا خود قانونمند است اگر قانونی در دنياي شبكه هاي هوشمند مجازي نباشد، محصولي شبیه آدم فرانگشتاين می شود که سرانجام دچار بي تعادلي مي گردد. آدم فرانگشتاین، آدمي جعلی و غير طبيعي است که هر آبخور از بدنش از مرده ای به دست آمده بود. موجودی به نام آدم فرانگشتاین که توسط فرانگشتاین خلق شده بود، وي فاقد قدرت تفکر و انجام کارها بود. در واقع همه چیز آن نامتعارف و همراه با جنایت شده بود. امید بشر مانند دکتر فائوستوس به بقای خودش است و عصر رمزی تغییری در ضوابط طبیعی انسان به بود نمی آورد.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *