به نیک ملودی، بزرگترین رسانه موزیک ایران خوش آمدید...
مصر، تاریخی و حیرت انگیز

مصر، تاریخی و حیرت انگیز

مصر بهشت گردشگران و جهانگردان است، سالانه افراد بسیار زیادی برای گردش و تفریح به این کشور می آیند. مصر به دلیل تمدن و فرهنگ قدیمی و غنی خود دارای جاذبه های بسیار بی نظیری است، اما در ده های اخیر به دلیل اتفاقات ایتن کشور صنعت گردشگری آن دچار اختلال گردیده است. در ادامه قصد داریم تا چند جاذبه دیدنی این کشور را برای شما معرفی کنیم؛ پس با نیک ملودی همراه باشید.

مصر، تاریخی و حیرت انگیز

مصر با داشتن قدیمی غنی که قدمت آن به تمدن‌های قدیمی می‌رسد، به عنوان قدیمی‌ترین مکان جذاب حیث دیدار مجدد در دنیا در نظر نژند می‌شود. معابد و اهرام الهام بخش کشور مصر، تخیل مسافران به این سرزمین را به نوع پروری نشان می‌دهد.

اگرچه بیشتر افراد بابت دیدار از آثار قدیمی به این کشور می‌آیند اما دیگر جاذبه‌های گردشگری مصر نیز می‌تواند توریست‌های اضافی را به خود جلب کند. ساحل دریای سرخ فقره سبب صخره‌های مرجانی و استراحت‌گاه‌های ساحلی نهان شده است. پس از انقلاب سال ۲۰۱۱ وظهور جریان‌های ضد مخرب، توریست‌ها بیشتر از پیش از این کشور گریخته‌اند. همین امر نیز موجب شده است که بیشتر مکان‌های دیدنی در مصر انباشته از ازدحام باشد و بتوان به آسانی از آن‌ها دیدن کرد. هم اکنون تنهایی قدم زدن در داخل اهرام مصر غیر ممکن نیست.

اسکندریه در ساحل دریای مدیترانه واقع شده و مرکز تجاری و حمل و نقل مصر به شمار می‌رود.این مکان در سال ۳۳۱ قبل از میلاد توسط اسکندر کبیر بنا شده و به عنوان تقاطع جهان در نظر گرفته شده بود. بسیاری از مکان‌های بااهمیت به یاد ماندنی معروف اسکندریه همچون کتابخانه که بیش از ۵۰۰۰۰۰ کتاب دارد، توسط زمین لرزه‌ی ویرانگر در قرن چهاردهم تخریب شد. امروزه شکوه با اهمیت به یاد ماندنی این شهر کمی کم رنگ شده اما هنوز هم به خاطر وجود جاذبه های فرهنگی و تاریخچه غنی‌اش، ارزش دیدار را دارد.

مصر، تاریخی و حیرت انگیز

واحه سیوا

واحه سیوا در نزدیکی مرز غربی مصر نو و قدیم اتفاق شده و تا قرن نوزدهم از سایر مناطق کشور از لحاظ فرهنگی منزوی بود. امروزه ، واحه سیوا یک آماجگاه توریستی محبوب است. بیشتر گردشگران از باب لذت بردن از چشمه‌های آب شیرین شهر، قدم زدن در کنار درختان نخل و ملاقات از آثار نوین ساخته شده از گل، به آن سفر می‌کنند.

اسوان

اسوان جنوبی ترین شهر مصر بوده و در شمال دریاچه‌ی ناصر پیشامد شده است. اگر چه آثار بااهمیت به یاد ماندنی در این منطقه در مقایسه با اقصر جزئی هستند اما اسوان پایه‌ای درخصوص گشت و گذار در معابد فیله، Kabasha و آتشكده خورشید رامسس دوم در ابو سمبل، به سمت جنوب است.همچنین این ناحیه بهترین نقطه‌ی شروع درخصوص گشت وگذار و دیدار از آذركده کوم امبو و ادفو، میان اسوان و اقصر است. در وصف این کشور تنها بایدگفت که مصر، تاریخی و حیرت انگیز است!

اقصر

یک هزار سال بعد از ساخت اهرام بزرگ ، پادشاهی جدید در مصر به هستی و عدم آمد ، و قدرت از پایتخت قدیم ممفیس به تبس در جنوب منتقل شد.اقصر بهترین مکان فقره سبب دیدار مجدد در مصر است که دارای معابدی همچون کرنک و اقصر است. همچنین این ناحیه دارای ضریح سلطنتی باستانی دره پادشاهان و ملکه ، صحرای دیدنی و جذاب و مناظر رودخانه است.

مصر، تاریخی و حیرت انگیز

گورستان جیزه

گورستان جیزه در مجاورت حومه جنوب غربی قاهره که احتمالا یکی از معروف‌ترین سایت‌های نوین در جهان می‌باشد، نو و قدیم اتفاق شده است. اهرام ، همنشین با مجسمه ابوالهول در پایه فلات جیزه ،تصویری مرموز سمبلیك از مصر را به نمایش می‌گذارند.این اهرام در طی سه نسل توسط خوفو، خفرع و منکورع ساخته شده است.به همنشین این آثار دیرینه بزرگ و عظیم، تعدادی از ساختارهای کوچک ماهواره‌ای ، مشخص و ناپیدا شده به عنوان اهرام ملکه، گذرگاه‌ها و معابد نیز هستی و عدم دارد.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *