به نیک ملودی، بزرگترین رسانه موزیک ایران خوش آمدید...
آشنایی با جزیره هندورابی

آشنایی با جزیره هندورابی

جزيره هندورابي جزيره اي ساكت، استراحت و تقريبا خالي از باشنده با ساحلي زيبا، شني و چوب لوح صفحه سنگهاي رويايي محلي رخیص جهت صلحجویی و تفريح و شنا در كرانه آن و قبض آبزن هور و ماهتاب است، جذب هایی که در آفاق افزون با ارز هستند. اين جزيره از نظر سياحت و ايرانگردي از زير آلبوم هاي کيش است که با عنایت به امکانات و ذوق طبيعي جزيره از نظر آب، خاک، هوا و شرايط خاص تجاري جزيرۀ کيش و نیز برخورداري از زيبايي هاي طبيعي، قوتمند است بخشي از نياز‌هاي سياحتي و گردشگري ايرانگردان را تأمين کند.در ادامه در مطلب گردشگری در مورد آشنایی با جزیره هندورابی بیشتر می گوییم.

آشنایی با جزیره هندورابی

هِندُرابی از جزایر عجم شاخاب شوالیه بوده و از توابع کیش آبادی بندر طاقه استان هرمزگان پیشامد در كنارها و شمال ایران می‌باشد. جزیره هندورابی با ۸ / ۲۲ کیلومتر مربع مساحت، در وهن آسیب ۳۲۵ کیلومتری بندر عباس و ۱۳۳ کیلومتری بندرلنگه و در حد حایل :اسم رادع بین دو آبخست کیش و لاوان جایگیری محزون است. این جزیره سرزمینی هیچوقت و گسسته و یقیناً عاری و با رخداد اصلی است. بلندترین رویه آن بیست و نه متر و بزرگترین قطر آن هفت و نیم کیلومتر است.

فعالیت اقتصادی اکثر اهل این آبخو که مرتبه آنها کمتر از یکصد خانوار می ریح صید و مرواریدجویی غوص است. كران ها پایندگی آبخست هندورابی به آیت ودیعه درستكاری بودن آن نامحدود و متناهی است و موجوداتی از متاع تیره كالا اقسام مرغان کوچک، پرنده ها مهاجری نظیر باز و عقاب سنبل الطیب و امتعه کمی از خزندگان و موش صحرایی در بعد ناپیدا می شود.

آشنایی با جزیره هندورابی

در سال های آخرین تنسیق منطقه آزادکیش گام های فراز را جهت تبدل جزیره هندورابی به یکی از گیرایی های سیاحت جزيره کیش برداشته است. جذب سرمايه گذار، نصب لنگرگاه آب ورز و ايجاد زير احداث هاي اوليه در كلكسیون گردشگري همچون، آب، برق و چاه از اقدامات اعمال شده است. شاهراه دور جزيره (رینگ پیرامونی) به طول ۱۷ كيلومتر و عملیات تکمیلی مربوط به ساختمان مهمانسرای جزیره هندورابی و ۵۰ كمپ و ويلا در حال به كاربستن است. همچنين در مجموعه گردشگري جزيره هندورابي، رستوران، كافي شاپ و پيست پياده روي در حال پیدایش می باشد. خاص خودروهاي شاسي افراخته و موتورهاي سه چرخ براي براي گشت در جزيره از نقشه هايي است كه براي گردشگران هندورابي اردنانس ديده شده است.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *