به نیک ملودی، بزرگترین رسانه موزیک ایران خوش آمدید...
هنگ کنگ، اروپای کوچک آسیا

هنگ کنگ، اروپای کوچک آسیا

کشورهای شرق آسیا یکی از بهترین مناطق دنیا می باشد ، سالانه گردشگران و تاجران بسیار زیادی برای تفریح و تجارت به این مناطق می آیند و از آن لذت می برند،در این بخش قصد داریم یکی از کشورهای بسیار زیبا  و دیدنی آسیای شرقی را برای شما معرفی کنیم. هنگ گنگ طبیعتی بسیار زیبا و دیدنی دارد و برای تفریح و استراحت بسیار عالی می باشد. هنگ کنگ دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیادی است که در ادامه شما را با دیدنی ترین این جاذبه ها آشنا خواهیم کرد؛ با نیک ملودی همراه باشید.

این کشور متولد سلسله چینگ می باشد که در سال ۱۸۴۲ از امپراطوری چین استقلال یافت اما تا سال ۱۹۹۷ مستعمره بریتانیای کبیر بود. و از همان سال ها بندر تجاری محسوب می شد. گویی این میراث بریتانیای کبیر برای مستعمره های خود هست که وقتی ناحیه را می گرفتند سریعا آنجا به یک مرکز مبادلات تجاری تبدیل می کردند که نتیجه آن ایجاد یک ناحیه ثروتمند بود. به همین دلیل است که بلوز بی آستین خطوط هوایی- ریلی را در هنگ کنگ تجربه خواهید کرد.

هنگ کنگ، اروپای کوچک آسیا

بناهای رنگارنگ سرزمین ها نشان دهنده تسلط قوم های مختلف از كاملاً سلسله چینگ، انگلستان یا کشورهای اطراف براین کشور می باشد. بدون شک می توان به هنگ کنگ، اروپای کوچک آسیا نیز گفت!

اکثریت جمعیت هنگ کنگ را مهاجران چینی تشکیل می دهند. گویی چینی ها خیال دل کندن از این منطقه را نداشتند. این مهاجران سیستم تاسیس بسیارخوبی در ناحیه هنگ کنگ ایجاد کردند و سریعا آن را به یک مرکز تجاری مبدل ساختند. امروزه هنگ هنگ یکی از مهمترین دروازهای تجارت جهانی هنگ کنک و مرکز تجارت جهانی شرق آسیا و اقیانوسیه است به طوری که شرکت های مهمی در این کشور شعبه دارند.

نکته جالب در مورد هنگ کنک این است که گویی تغییر در این ناحیه متوقف می شود. در عین مدرنیته و پیشرفت در معماری شهری هنوز روح ماهی گیران و مردم ساکن کشورهای آسیایی قرن ۲۱ به خوبی بچشم می خورد. گویی مردم آن حین را نگه داشتید و لباس نو بر تن شهر کرده اید.

زبان و نزاكت مردم

اگرچه اکثریت مردم یعنی حدود ۸۸ درصد هنگ کنک چینی هستند و به زبان شهروند چین ظروف آبگینه ای مسلط هستند اما ارمل با کمی قدم زدن در شهر صدای مردمی را خواهید شنید که به زبان اروپایی و آسیایی حرف می زنند. با وجود تضاد زبانی مردم هنگ کنک تعامل فرهنگی بسیار خوبی با یکدیگر دارند. مسیحیان، بودایی ها، مسلمان و پیروان سایر ادیان به خوبی در کنار یکدیگر به تمكین از دیان خود مشغول هستند . به طور معشوق مسیحیان سال نو شهروند چین ظروف آبگینه ای را چشن می گیرند و یا پیروان بودا تولد مسیح (ع) را روز مقدسی می دانند. مردم هنگ کنگ با حفظ سنت های خود جریان مدرنتیه را پذیرفته اند به همین دلیل تلفیق بسیار عالی و زیبایی از دو فرهنگ در زندگی مدرم و در معماری آنها دیده می شود.

به دلیل تراکم و نوع خیابان‌بندی این شهر تاپ صفت عالی گزینه برای استعمال بهینه از حین مسافرت و تعطیلات برای گردشگران استفاده از تورهای یک‌روزه خواهد بود. اگر تمایل به مصرف از این تورها دارید می‌توانید از بروشورهای تبلیغاتی آن‌ها در داخل سالن انتظار هتل محل اقامت خود مصرف کنید و با خیال راحت هنگام استراحت در اتاق خود برنامه فردا را تعیین کنید، البته فقط با یک تلفن. به یاد داشته باشید کلیدی‌ترین نکته درباره این تورها زمان‌بندی آن‌ها است. این تورها رأس ساعت مقرر حرکت خواهند کرد؛ بنابراین اگر از این تورها استفاده کردید و ایستادگی شد که رأس ساعت ۳ در محل پارک خودرو ساخته باشید، حتما رأس ساعت در محل حاضر باشید، چون راهنمای شما با جمع‌ کردن امضاء از دیگر مسافران و تأیید اینکه شما رأس ساعت در محل نبودید حرکت خواهد کرد و شما دچار مشکل ابهت برای بازگشت به هتل خود خواهید شد که البته هزینه این مشکل ممکن از چند صد دلار باشد.

هنگ کنگ، اروپای کوچک آسیا

جاذبه های گردشگری هنگ کنگ

جزایر هنگ‌کنگ

حتی زمانی که از تمامی جزایر هنگ‌کنگ خسته شده‌اید، باز هم جزیره‌های دیگری برای کاوش می‌توانید بین کنید. این‌ها بی زن مکان‌هایی هستند که در آن گاه از حرکت ایستاده است. مکان‌ها، میراث‌های فرهنگی و تاریخی از شاخک‌های شهرنشینی در امان مانده و دست‌نخورده باقی‌ مانده است. تنقلات خیابانی در چونگ چائو، سواحل شنی و زیبای آداك لاتائو (Lantau) و روستای ماهیگیری در آبخست «لاما» بی زن چند دلیل ساده برای سفر و گشت و گذار در جزایر زیبای هنگ‌کنگ است.

تله کابین گونگ پینگ هنگ کنگ

تله کابین گونگ پینگ (Ngong Ping) یکی از ۱۰ تله کابین برتر جهان می باشد که ۵٫۷ کیلومتر امتداد داشته و در میان تپه‌ها و از روی دریا حرکت می‌کند. این سیستم قادر است ۳٫۵۰۰ دهلیز را در هر ساعت و در هر مسیر جابجا کند. این تله کابین در نزدیک آبخست لانتائو اسكان گرفته که خود در نزد گردشگران بسیار معروف و در مرکز هنگ کنگ واقع شده است.

اوشن پارک هنگ کنگ

شاید بتوان گفت Ocean Park حریف قدیمی دیزنی لند هنگ کنگ باشد. این مجموعه درسال ۱۹۷۷ افتتاح شد اما با ساختن دیزنی لند هنگ کنگ آب وتاب خود را از دست داد تا اینکه در سال ۲۰۰۵ با ارائه خدماتی مانند مجموعه ای بی مثل از پستانداران از یكسره عبارت زمره پانداهای کوچک و انواع آبزیان دریایی ساکن اقیانوس خلوت در آکواریوم، عبور از سطح دریا به قله با تلکابین، قطار سواری آن هم در کنار اقیانوس خاموش همه و همه لحظات توانست جان دوباره ای بگیرد.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *