به نیک ملودی، بزرگترین رسانه موزیک ایران خوش آمدید...
معرفی محصولات نوین گرمایشی در صنعت ساختمانی

معرفی محصولات نوین گرمایشی در صنعت ساختمانی

تغییرات فصلی آب و هوا و از طرفی نزدیک شدن به فصل سرما باعث شده تا بسیاری از در پی استفاده از وسایل گرمایی باشند تا تعائل دمای محیط خود را در حد مطلوبی قرار دهند.از طرفی این وسایل باید دارای ویژگی ها و مشخصه خاص باشند که به طور کلی می توان گفت بالاترین بازده را با هزینه کم داشته باشد.که این دو از مهمترین نکات و ویژگی های است که بسیاری از مصرف کنندگان به آن اهمیت می دهند و تولید کنندگان و مهندسان که وظیفه تولید و طراحی محصولاتی مانند رادیاتور و پکیج را دارند بدان توجه می کنند.ماحصل این کار باعث می شود تا در بعد کلان مصرف سوخت به شکل قابل ملاحظه ای کاهش یابد و از طرفی از هدر رفت هزینه بسیار زیادی جلوگیری شود.در ادامه با بخش اقتصادی  در سایت نیک ملودی همراه باشید تا به بررسی و معرفی محصولات نوین گرمایشی در صنعت ساختمانی بپردازییم.

تاریخچه این وسایل به سال های اولیه زندگی انسان می رسد به طوری که انسان برای حفاظت خود از سرما از آتش استفاده می کرد و سوخت آن را از چوب موجود در طبیعت استفاده می کرد.اما بعدها با شناخت و کاربرد سوخت های فسیلی به سمت ساخت و طراحی وسایلی دست زد که از هر نظر این کار را به بهترین شکل انجام دهد، در این زمان ظاهر این وسایل هیچ اولویتی نداشت برای همین شکل ها معمولا ظاهری جالبی نداشت، با پیشرفت و بالا رفتن دانش بشری محصولات روز به روز متنوع تر شد و تغییرات بسیار زیادی را از نظر دینامیکی در آن ها شاهد بودی ایم.

معرفی محصولات نوین گرمایشی در صنعت ساختمانی

اما امروزه با بالا رفتن آگاهی و سطح دانش جامعه بشری و تغییرات نیازی آن ها تحولات عجیبی در این حوزه بوجود آمده است، مهندسی مکانیک و طراحان با بازبینی مجدد این وسایل توانسته اند مشکلات بسیاری را با هزینه های بسیار پایین مرتفع سازند برای مثال رادیاتور و پکیج دیواری ماحصل مهندسی نوینی است که به طور صحیح حرارت و گرما را در کل فضای ساختمان به طور یکدست پخش می کند و از طرفی بازده بسیار مناسبی را ما از آن شاهد هستیم به طوری که می توان گفت برای بسیاری از ساختمان این بهترین گزینه می باشد.طریق پخش حرارت در فضای خانه نیز بسیار اهمیت دارد تنها استفاده از رادیاتور و پکیج دیواری نمی تواند مشکلات شما راحل کند بلکه طریقه گذاشتن رادیاتور در منزل و یا در روش های جدید قرار دادن لوله ها در کف می تواند بسیار تاثیر گذار باشد.

از طرفی برای افراد نکات دیگری نیز وجود دارد که باید آن ها را در نظر گرفت مانند اینکه با کوچک شدن فضای خانه طراحی و زیبایی پکیج دیواری و رادیاتورها بسیار اهمیت دارد، قرنیزهای حرارتی یکی دیگر از این ابزارها هستند که در بدنه ساختمان کار می شود، در ادمه قصد داریم تا شما را با این وسایل و تجهیزات نوین بیشتر آشنا کنیم،سالانه نمایشگاه های زیادی در سراسر دنیا برگزار می شود و محصولات جدید را معرفی می کنند برای مثال رادیاتور انرژیک یکی از این محصولات می باشد که در میان خریداران و سازندگان به جایگاه مناسبی دست یافته است.پس با بخش فناوری zcode همراه ما باشید تا شما را با قسمتی از برنامه نمایشگاه آشنا کنیم در این نمایشگاه ها آخرین محصولات و تجهیزات مرتبط با این صنعت دیده می شود، این نمایشگاه ها فرصت بسیار خوبی است تا با آخرین دستاوردهای جهانی آشنا شویم و آن ها را مطابق محیط بومی خود وارد چرخه تولید کنیم در ادامه قصد داریم و تاثیر رادیاتور و پکیج دیواری بر اقتصاد خانواده را مورد توجه قرار دهیم و نکاتی را در مورد ظاهر فنی و مشخصات یک رادیاتور و پکیج خوب را در اختیار شما قرار دهیم.
از پکیج می توان درخصوص گرم کردن آب مصرفی قوم و حتی آبگرم مورد نیاز شوفاژ كاربرد نمود در گذشته بوجه های بسیاری جهت گرمایش تولیدی بوسيله ي موتورخانه ها هزینه می شد. جمع بر هزینه ، سوخت و نگهداری آنها عمل سخت و لمحه بری بود. تعمیرات پکیج بسیار آسان تراز یک موتورخانه با حجم بزرگ و پیچیده ميباشد. همچنین در استعمال هزینه ها بسیار سهم جویی می شود. پکیج ها فضای کمی اشغال مینمايد، مخصوصا پکیج های دیواری. راندمان بالایی دارند و استقال هر واحد تا حد بسیار زیادی حفظ می شود.

معرفی محصولات نوین گرمایشی در صنعت ساختمانی

همانطور که گفتیم می توان از این وسیله و به صورت منحصر به فرد استفاده تنها از پکیج جداگانه ای می کند که این سبب خلاصی بی همتا های مسکونی می شود. تفوق های بیشمار پکیج دیواری سبب محبوب شدن آنها در ارگان های اجرایی هم شده است. به شکلي که این روز ها کمتر كاربرد از موتورخانه ها مشاهده می شود.، زیرا با توجه به کمبود فضاهای ساختمانی و از طرفی هزینه فضاهای ساختمانی استفاده از محصولاتی که با توجه به این امر فضای کمی را اشغال کنند از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند.

راندمان بالا و استفاده بهینه گاز از عوامل موثر در استعمال از پکیج دیواری در شرکت ها و آلت های اجرایی است که استفاده از این آلت را توسعه بخشیده است. ایمنی فوق العاده و عدم اشغال فضای زیاد، مستقل بودن هر بی مانند مسکونی همچنین رضایتمندی كاربرد کننده ها از عملکرد پکیج دیواری عقبا جای تردید باقی نمی گذارد که استعمال از این ابزار در واحدهای تجاری و منازل بسیار به مزد است، طراحی و ساختار متفاوت این پکیج های دیواری با توجه به طراحی های سازه و معماری آن صورت می پذیرد، اگرچه بیشتر این وسایل در طراحی ه۸ای جدید در کار می باشند و به نمای منزل ضربه وارد نمی کنند.

پکیج دیواری فن دار که معتبرترین و استانداردترین نوع پکیج در دنیا می باشد، اضافه بر خاطرجمع گرمایش محل کار یا منزل که شفاعت رادیاتور یا گرمایش از کف جلد غشا چهره می گیرد، آبی گرم و بهداشتی را نیز در کوتاهترین گاه در اختیار استعمال کننده ها ثبات می دهد. همچنین با ترکیب پکیج دیواری با کولر گازی بواسطه ی یک کویل آب گرم می توان افزایش بر استعمال بهینه ی انرژی، گرمایش فوق العاده و ارزانی حیث مصرف کننده فراهم ساخت. در این حالت هنگامی پکیج شروع به جد می کند که نیاز به آب گرم باشد، این عملیات به بشره اوتوماتیک انجام می شود .

هنگامی که شیر آب گرم باز می شود ، سنسور فشار ،مشعل را روشن می کند و بعد از بستن شیر آب گرم پکیج خاموش می شود.این دستور از طریق برد کنترل الکترونیک صادر می شود .مبدل حرارتی ثانویه پوسته- لوله فورا آب گرم را تولید می کند.اگرچه این عمل در مرحله ابتدایی به نظر ساده می آید اما قوانین مهندسی و مکانیک در پشت آن نهفته است تا بیشترین کاربرد را داشته باشد، آرامشی که می تواند زمینه ساز رفاه و راحتی انسان شود.

پکيچ داراي قابليت هاي بسياري است از قبيل راندمان فراز و كاربرد بهينه سوخت گاز، از ديگر عواملي ميباشند كه دستگاههاي اجرايي را نيز تشويق به توسعه استعمال از پكيج ديواري مي نمايد. پكيج ديواري، كه فقط نوع فن دار آن از نظر استانداردهاي معتبر دنيا تاييد مي گردد، افزون بر تامين گرمايش درون خانه يا محل تجاري، از راه رادياتور يا فن كوئل يا گرمايش از كف، آب گرم بهداشتي را نيز بشکل فوري در اختيارمصرف كننده تثبیت مي دهد. همچنين تركيب اين ابزار با كولر گازي از راه يك كويل آب گرم، مي تواند علاوه بر صرفه جويي در مصرف انرژي، گرمايش مطبوع تر و ارزانتري را براي مصرف كننده مهيا سازد.وظیفه پکیج دیواری در فصل زمستان متفاوت است و کاربردی مضاعف را برای ساختمان دارد که این به حسن بزرگ این محصول بدل گردیده است.

چون افزون بر گرم کردن آب مصرفی باید رادیاتور و مدار های گرم کننده را نیز گرم نماید. در این سیستم اولویت با آب گرم مصرفی است. وقتی شیر آب گرم باز می شود. سنسور برقی مدار رادیاتور را تا زمانی که آب گرم مصرفی باز است قطع می نماید. اما این موقت است و با بسته شدن شیر آب گرم مدارآبگرم رادیاتور وصل می گردد. به این گونه همیشه آب گرم به جلد غشا چهره آنی در دسترس است و می توان به راحتی از آن استفاده کرد.

معرفی محصولات نوین گرمایشی در صنعت ساختمانی

پکیج شوفا‍ژ دیواری دستگاهی است کوچک و جمع وجور با ابعاد مختلف که درخصوص یک بی همتا سه خوابه ۷۴*۴۰*۳۰ سانتی متر می باشد انرژی مصرفی پکیج به شکل معمول ۱۳۰ وات برق(به اندازه دو عدد لامپ ۶۰ وات) و کمترین استعمال گاز و بازدهی در حدود ۹۵تا ۱۰۸ درصد را دارد دستگاهی به این کوچکی در بالاترین کیفیتهای اروپایی همچون آریستون و ایساتیس توليد و قابلیت آسوده دل آبگرم بهداشتی مصرفی ساختمان و همچنین گرمایش ساختمان به کمک رادیاتور و یا گرمایش کفی را داشته و این دو نوع آب بشکل مدار کاملا” علی حده از یکدیگر در دو تطور گرمایی تولید میشود. بطور کلی پکیج ،یک موتورخانه کامل با بالاترين بازدهی و کیفیت و با کمترين استعمال انرژی و فضا می باشد از نظر خطر پذیری هم بدلیل مصرف استانداردهای مطلق اروپایی و خاطرجمع گرمایش با آب گرم و رادیاتور ،خطر پذیری ساختمان پادرمیانی بخاری و آّبگرمکن حذف شده و دیگر هیچ نیازی به آبگرمکن و بخاری در ساختمان نیست.از این نکته نباید چشم پوشی کرد که قوانین و مقررات سختگیرانه ای را در صنعت ساختمانی وجود دارد که باید این موارد رعایت شود تا ساختمان از ضریب امنیت بالاتری برخوردار شود.

مزاياي پکيج های دیواری

  •  راندمان احتراق پکیج های گرمایشی نسبت به سیستم حرارت مرکزی بین دو تا سه مواجه نزد اكثر است و این بدان معناست که برای تولید مقدار پایدار انرژی گرمایشی، مقدار استعمال گاز در سیستم حرارت مرکزی دو تا سه روبه رو بسیار از پکیج گرمایشی می باشد.
  •  در مواقع استفاده از پکیج گرمایشی نیازی به لول کشی های قطور سیستم حرارت مرکزی شوفاژ از موتور خانه تا رادیاتور های شوفاژ واحدها و پرت حرارتی لوله های مربوطه درطول مسیر نمی باشد.
  •  در پوست اجرای لوله کشی گاز مستقل و کنتور گاز جداگانه از باب هریک از واحدهای ساختمان، استخلاص یاد شده از نظر هزینه گاز مصرفی هم ایجاد میشود.
  •  استقلال واحدهای ساختمان از نظر بی نیازی به موتور خانه و هزینه های سرویس و نگهداری آن.

نحوه عملکرد پکیج دیواری

معرفی محصولات نوین گرمایشی در صنعت ساختمانی

در قسمت بالای مشعل هر پکیج، لوله‌هایی وجود دارند که از یک سمت آنها آب سرد وارد و از سمت آخرت آنها آب گرم خارج می‌شود. این لوله‌ها به پوست مجتمع طوری طراحی شده‌اند که به نحو مطلوب به دمای تعیین شده بر روی پکیج برسند و همچنین طراحی آنها به نحوی است که آب گرم به جلد غشا چهره یکنواخت وساطت پکیج فارغ البال شود. در مسیر لول یک سنسور عرف كاربرد یا فلوسوئیچ تثبیت دارد که به منظور امتیاز باز شدن شیر آب گرم در پکیج نصب شده است. با باز شدن شیر آب گرم، سنسور عادت آب را امتیاز داده و آنی دستور صریح شدن قندیل چراغ و پمپ را می دهد و تا لحظاتی بعد آب گرم از پکیج به خروجی شیر می‌رسد. در برخی از انواع پکیج‌ها مخزن کوچکی جهت نگهداری مقدار کمی آب گرم هستی و عدم دارد.

در آخر باید گفت نسل جدید رادیاتورها تغییرات بسیار زیادی را نسبت به نسل های گذشته خود دارند و در این رادیاتورها تمام قوانین مهندسی به جزئیات بیشتر صورت می پذیرد به طوری که برای بسیار از ساختمان ها این بهترین گزینه می باشد، سایت های بسیار زیادی هستند که می توانید اطلاعات فنی مناسب تری را دریافت کنید ، سایت رادیاتور ۲۰۰۰ یکی از بهترین مراجع در این زمینه می باش که می توان اطلاعات فنی و محصولات جدید این صنعت را دید و آنها را با یکدیگر مقایسه کرد و بهترین انتخاب را با توجه به نیاز و شرایط را داشت.

منبع: http://zcode.ir

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *