به نیک ملودی، بزرگترین رسانه موزیک ایران خوش آمدید...
غذاهای بومی شهر استانبول

غذاهای بومی شهر استانبول

استانبول یکی از زیباترین شهرهای ترکیه می باشد که دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیادی می باشد که دارای غذاهای بسیار لذیذی می باشد. اگر رسم دارید در وعده‌های غذایی خود حجم فوقانی از مواد غذایی را استفاده کنید و هیچ یک از غذاهای اشاره شده تا به حال نمی‌تواند شما را سیر کند، پس تاووک پیلاو یا همچنین مرغ و پلو گزینه‌ی دوست شما است. تاووک پیلاو غذایی داغ و حجیم است. شناسایی فروشندگان تاووک پیلاو در سطح شهر خیلی ساده است، چراکه می‌توان گاری‌ها با مکعب شیشه‌ای را در هر جای شهر نظاره کرد، اما در صورتی که دنبال بهترین تجربه‌ی تناول كردن تاووک پیلاو هستید، پس به سراغ فروشندگان تاووک پیلاو در اون کاپانی، روبروی بازارگه مانیفاتورچیلار بروید. در ادامه در مطلب گردشگری در مورد غذاهای بومی شهر استانبول بیشتر صحبت خواهیم کرد.

غذاهای بومی شهر استانبول

اگر در بازارگاه قدیمی استانبول سراغ دونر کباب بگردید، همه‌ی مغازه‌دارن شاهین اوستا را توصیه می‌دهند. مهم‌ترین خصیصه دونر کباب عقاب مصرف از عضله بره است که همنشین پیاز و گوجه با نان و چاشنی ترش مزه گیاهی سرو می‌شود. طعم خوب این غذا را نمی‌توان انکار کرد و نهاری مناسب و خوش طعم به حساب می‌آید. درون این مغازه‌‌ داخل گذرگاه باریکی در حاشیه شرقی بازار و پشت عبادتخانه نوروسمانی واقع شده است، جایی بابت نشستن مشتریان وجود ندارد و غذا را بیرون از دكان به مشتریان تحویل می‌دهد .

صبحانه ی مردم ترکیه، اندکی با دیگر کشورهای اروپایی تفاوت دارد. برای شروع، چای جایگزین قهوه شده است. علاوه براین گوجه و خیار اسلایس شده در صبحانه ی ترکی اجباری اند. ادامه ی حالات بسان دیگر کشورهای اروپایی است. مرسوم ترین نوع نان، نان سفیدپوست می باشد؛ با آنكه در كوشش بابت داشتن غذایی صحیح تر، اقسام متفاوتی از نان غلات شبیه نان چاودار معمولاَ در دسترس اند.

غذاهای بومی شهر استانبول

اسکندر کباب یکی از معروفترین غذاهای ترکی است که از گوشتی متشابه ماهیچه دنر کباب تهیّه می شود. دُنِر کباب که در ایران زمین به نام کباب ترکی شناخته می شود، بشقابی است که در آن بخش های نازکی از گوشت که با پیه گوشت گاو، گیاهان بومی و ادویه جات طعم دار شده اند، به سیخ زده شده و به شکل عمودی کباب می شوند. تکه های نازک دنر کباب لای نان پیتا که مثل نان لواش است سرو می شود. کره و سس گوجه در کنار این غذا ها قرار می گیرند.

لاهماجون یک غذای زیاد ساده است که مانند پیتزا می باشد و به طراوت راه خود را به برخی از استانهای شمال غربی کشورمان نیز باز کرده است. لاهما جون آرد نازکیست که روی آن ترکیبی از گوشت قرمزچرخ کرده، پیازو فلفل سرخ پخش شده و به خاطر دقایقی در تنور آماده می شود، در اصل لاهماجون مثل نان لواش است با این تفاوت که روی آن در گاه پخت مواد یاد شده اضافه شده است. لاهماجون را بهتر است بلافاصله  پس از خارج شدن از اجاق میل کرد. همراه با لاهماجون مقدار زیادی جعفری نو و آب پرتقال نیز سرو می شود که با ازدیاد شدن دوغ بومی همه چیز راجع به تجربۀ یک دفعه غذای لذیذ در دسترس است.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *