به نیک ملودی، بزرگترین رسانه موزیک ایران خوش آمدید...
سرمایه گذاری مایکروسافت برای پروژه رایانش

سرمایه گذاری مایکروسافت برای پروژه رایانش

امروز با نزدیک تر شدن بازارها به یکدیگر رقابت هم از هر نظر برای کمپانی ها سخت تر شده است، بسیار از این کمپانی ها سعی دارند تا با استفاده از تکنولوژی های جدید سهم بزرگتری از بازار را بدست آورند، برای همین سالانه مبلغ بسیار زیادی را صرف تحقیق و توسعه شرکت خود می کنند. یکی از شرکت های پیشرو در این عرصه مایکروسافت است که توانسته با استفاده از دانش خود به رهبری خود تا امروز ادامه دهد. در مقاله امروز با موضوع خاص سرمایه گذاری مایکروسافت برای پروژه رایانش در خدمت شما هستیم؛ با اخبار تکنولوژی ما همراه باشید.

هرچند تلاش‌های مایکروسافت در حوزه‌ی موبایل و در بستگی با ویندوز ۱۰ موبایل به شکست انجامیده؛ اما این شرکت به‌طور کامل دست از آستان در این بخش نکشیده است. درحالی‌که ویندوز روی گوشی‌های هوشمند عقبا جایگاهی ندارد، مایکروسافت امیدوار به خلق یک اسباب در شاخه‌ای جدید و بابت کاربرانی کاملا جدید است. دستگاهی که هسته‌ی حقیقی تجربه‌ی کاربری آن متکی به قلم و رایانش مبتنی بر آن است.

سرمایه گذاری مایکروسافت برای پروژه رایانش

بر اساس منابع ویندوز سنترال، اندرومدا، نمونه‌ی اولیه‌ی یک ابزار است. یک تبلت تاشو که سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ را به همراه ویندوز کور اواس و در کنار رابط کاربری سی‌شل ایفا به جریان انداختن می‌کند و به واسطه‌ی آن از مزیت نمایشگر تاشو بهره‌مند می‌شود. ویندوز سنترال بر این ایمان است که سی‌شل نقش مهمی در جنبه‌ی انعطاف‌پذیری این ابزار ایفا می‌کند. از آنجایی که این اسباب تا می‌شود، تبلت بودن هدف حقیقی آن نیست؛ بلکه به گونه‌ای طرح ریزی شده است که در هنگام تا شدن، جابجایی و حمل آن در جیب نظیر یک گوشی تلفن فراهم باشد.

علت مقایسه با گوشی تلفن این است که بر اساس شایعات، این وسیله اندام از قابلیت‌های یک تلفن همراه نیز برخوردار است. در نتیجه می‌توانید آن را با گوشی هوشمند خود جایگزین کنید و همچنان قادر به اثبات تماس و ارسال پیام‌های متنی باشید. با این وجود، منابع ویندوز سنترال تأکید می‌کنند که این آلت قرار نیست جایگزینی حیث گوشی‌ هوشمند باشد؛ بلکه دستگاهی مشابه پروژه‌ی ناتمام مایکروسافت کوریر خواهد بود. به‌طور خلاصه، اندرومدا یک لپ‌تاپ جیبی دیجیتال است.

مایکروسافت این اسباب را به خاطر مصرف‌کننده‌ی عادی نخواهد ساخت. این دستگاه، اگر روزی به بازار ارائه شود، هماورد آیفون یا اندروید نخواهد بود؛ زیرا همان‌طور که مایکروسافت پیش از این اقرار کرده، زمان درعوض جهت رقابت با این دو پلتفرم از دست رفته است.

در عوض، مایکروسافت تلاش می‌کند تبازار جدیدی برای کسانی که نیازمند چنین دستگاهی هستند، خلق کند. تصور اینکه اندرومدا به‌عنوان یک دفترچه‌ی دیجیتال راجع به حساب افراد سازمانی یا آموزشی بازاریابی شود، آنچنان دشوار نیست.

سرمایه گذاری مایکروسافت برای پروژه رایانش

اکثر جزئیاتی که به آن‌ها اشاره کردیم، اطلاعات غیر منتظره‌ای به‌حساب نمی‌آیند. کاربرانی که اخبار پیشین مایکروسافت را از نزدیک دنبال کرده باشند، می‌دانند که مایکروسافت در چند سال گذشته، پتنت‌هایی بابت دستگاه‌هایی تاشو ثبت کرده است. ما همچنین درباره‌ی رابط کاربری سی‌شل و ویندوز کور اواس اطلاع داریم و می‌دانیم که بر اساس تقریر رسمی مایکروسافت، اگر آن‌ها روزی به دنیای موبایل بازگردند، بازگشتشان با عرضه‌ی نوعی عضو جدید همراه خواهد بود. تصور اینکه مایکروسافت مشغول ساخت چنین چیزی باشد چندان دشوار نیست.

اگر روزی این آلت رنگ واقعیت به خود ببیند، رونمایی از آن در سال ۲۰۱۸ اتفاق خواهد افتاد. به نظر می‌رسد، مایکروسافت در خوشبینانه‌ترین حالت ممکن، در حال تعیین زمانی در سال آینده‌ی میلادی است. در نتیجه، جای تعجب نخواهد بود اگر رونمایی از آن به تعویق بیافتد. البته، از آنجایی که ساخت این مایه هرگز رسما از سوی مایکروسافت تأیید نشده است، این شرکت می‌تواند نظیر گذشته، هر زمان که بخواهد، برنامه‌های خود را درباره‌ی آن لغو کند یا مستحیل مسخ دهد.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *