به نیک ملودی، بزرگترین رسانه موزیک ایران خوش آمدید...
دیدنی های ژاپن

دیدنی های ژاپن

کشورهای بسیار زیبایی در دنیا وجود دارد اما اگر بخواهیم بهترین تجربه را از سفر بدست بیاوریم ژاپن انتخاب بسیار مناسبی خواهد بود. ژاپن در اقیانوس آرام و بخش‌های شرقی دریای ژاپن واقع شده است. ژاپن متشکل از ۶۸۵۲ جزیره‌ی آتشفشانی است که بزرگترین آن‌ها هوکایدو، هونشو، شیکوکو و کیوشو هستند. این ۴ جزیره، ۹۷ درصد از کل مساحت ژاپن را در بر می‌گیرند. ژاپن ۱۲۶ میلیون نفر جمعیت دارد که دهمین کشور پرجمعیت گیتی افق ها نیز به شمار می‌رود.در این بخش از گردشگری سعی داریم تا شما را با دیدنی های ژاپن آشنا کنیم، پس با ما همراه باشید.

دیدنی های ژاپن

جزیره ایشیگاکی

ایشیگاکی، جزیره‌ای واقع در بخش‌های غربی اوکیناوا هونتو است. ایشیگاکی دومین جزیره‌ی بزرگ مجمع‌الجزایر یایاما در ژاپن است. این جزیره، قطب تجاری و حمل و نقل یایاما لحاظ می‌شود. همچنین بزرگترین فرودگاه یایاما نیز در ایشیگاکی واقع شده است. فرهنگ مردم جزیره‌ی ایشیگاکی به دلیل موقعیت جغرافیایی آن، از خود ژاپن و تایوان تأثیر گرفته است. سواحل ایشیگاکی بسیار كریه و دیدنی است؛ همچنین برای رفتن به و دنیا اولی جزایر یایاما، بایستی از ایشیگاکی تردد کنید. آب‌های ساحلی این جزیره بسیار شفاف و بی ریا بوده و برای ورزش‌های خواهر شبیه موج‌سواری با کایت، موج‌سواری و غواصی بسیار ایده‌آل هستند. غذای جزیره‌ی ایشیگاکی نیز به دلیل شباهت فرهنگش با کشورهای دیگر، متفاوت از غذاهای ژاپنی است. یکی از پرطرفدارترین غذاهای این مکان، «تونسوکو» نام دارد.

دیدنی های ژاپن

کانازاوا

کانازاوا مرکز استان ایشیکاوا در ژاپن است. کانازاوا به معنی «مرداب طلا» است. این شهر دارای یک قلعه در مرکزش است. اكثر نقاط این قلعه در سال ۱۸۸۸ میلادی در آتش سوخت و بی زن بخش‌هایی از آن باقی مانده است. کانازاوا بی زن شهر ژاپنی بود که تحت حملات نیروی هوایی ارتش آمریکا جایگیری نگرفت؛ به همین دلیل متروكات معماری‌اش سالم مانده است. از جمله مکان‌های دیدنی این شهر می‌توان به باغ کینروکو اشاره کرد. کینروکو یکی از سه باغ بزرگ ژاپن است که دارای گونه‌های مختلفی از درختان، گل‌ها و آبشارها است. یکی و دنیا اولی از مکان‌های دیدنی این شهر، قلعه‌ی کانازاوا است که در مخده آن، رو به باغ کینروکو باز می‌شود.

کاماکورا

کاماکورا شهری در فاصله‌ی ۵۰ کیلومتری توکیو است. این شهر بخشی از استان کاناگاوای ژاپن منظور می‌شود. کاماکورا در کتاب‌های تاریخی ژاپن، دارالسلطنه غیررسمی این کشور بوده است اما هم دوره شهری کوچک است. مساحت این شهر ۳۹٫۶۰ کیلومتر مربع و جمعیتش تا ماه ژوئن ۲۰۱۲، برابر با ۱۷۴,۴۱۲ نفر بوده است. کاماکورا چندین معبد قدیمی مهم دارد که سالیانه گردشگران بسیاری را به سمت خود جذب می‌کند. مجسمه‌ی برنزی بودا نیز در این شهر قرار دارد که از شهرت بالایی برخوردار است. معبدی که مجسمه‌ی بزرگ بودا در آن ایستادگی داشت، پادرمیانی سونامی تخریب شد و از آن زمان تا کنون، این مجسمه در محیط خارج احتراس می‌شود. معماری شهر کاماکورا نیز در نوع خود بی‌نظیر است که بیشتر آن طی زلزله‌ی سال ۱۹۲۳ از بین رفت. از دیگر مکان‌های دیدنی این شهر می‌توان به «گذرگاه آساینا»، «معبد آنکوکوران جی»، «معبد انگاکو جی»، «معبد هیس درا» و «موزه‌ی ادبی کاماکورا» اشاره کرد.

دیدنی های ژاپن

کیوتو

کیوتو در بخش مرکزی جزیره‌ی هونشوی ژاپن ثبوت گرفته است. کیوتو به مدت ۱۰۰۰ سال، دارالاماره ژاپن بوده است اما اکنون مجرد و متاهل مرکز استان کیوتو است. جمعیت این شهر ۱٫۵ میلیون نفر و مساحت آن نیز ۱,۴۷۴,۵۷۰ کیلومتر مربع است. کیوتو با عنوان «پایتخت هزار ساله» نیز شناخته می‌شود. کیوتو با در اختیار رابطه داشتن ۴۰۰ زیارتگاه مذهبی و ۱۶۰۰ معبد، کاخ و بناهای تاریخی متعدد، از جمله حفاظت شده‌ترین شهرهای ژاپن در تمام ادوار این کشور به سرشماری می‌رود. برخی از عبادتگاهها معروف این شهر عبارت هستند از: کیومیزو که معبدی چوبی دارای ستون و واقع در دامنه‌ی کوه است؛ کینکاکو جی که یک آذركده سلطنتی زردفام است؛ گینکاکو جی که یک عبادتخانه سلطنتی نقره‌ای است و ریوآن که یک باغ سنگی است. برخی از مکان‌های شهر کیوتو در فهرست تركه جهانی یونسکو به ثبت رسیده‌اند

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *