به نیک ملودی، بزرگترین رسانه موزیک ایران خوش آمدید...
تایوان، دیدنی و تماشایی

تایوان، دیدنی و تماشایی

تایوان در ده های اخیر مورد توجه بسیاری از افراد دنیا قرار گرفته است، پیشرفت و توسعه این کشور نام این کشور را بر سر زبان ها آورده و توانسته جایگاه بسیار خوبی را برای خود ایجاد کند، اکنون می توان گفت تایوان یکی از قدرتمند ترین کشورهای آسیای شرقی محسوب مسی شود و سالانه درآمد زیادی را از تجارت خود کسب می کند، اما علاوه بر این تایوان دارای جاذبه های گردشگری بسیار دیدنی و فوق العاده ای است که می تواند بسیار لذت بخش باشد.

کشور تایوان که بر روی یک جزیره قرار دارد، هموار تحت تاثیر مرزوبوم های متنوعی بوده است. با این حال این کشور توانسته فرهنگ منحصر به فرد خود را حفظ کرده و آن را توسعه دهد. امروزه در کنار شهرهای مدرن و آتیه گرا در تایوان، این کشور هنوز هم پارک های ملی، طبیعت و میراث معتبر و مقدماتی خود را در اختیار دارد. در این مطلب به برخی از زیبایی های این کشور دور افتاده و در عین حال شگفت انگیز اشاره شده که تماشای آنها به شدت تذكیر می شوند.

تایوان، دیدنی و تماشایی

روستای رنگین کمانی

این روستا به دست هنرمندی به نام هوانگ یونگ فو و در قرن بیستم ساخته شده است. این آرتیست که قبلاً یک سرباز جنگی بوده است، از اوایل روزگار کودکی خود هرگز توانایی ها و مهارت هایش را به نمایش می گذاشته است. روستای محل خوش گذرانی او در معرض تخریب قرار داشت و بدین ترتیب او به هدف حفظ این مکان، شروع به نقاشی بر روی آن کرد. کار وی به احسان نتیجه داد و تا جایی که معاصر این محل به یک مکان گمنام برای جذب گردشگران تبدیل شده است. باید اذعان داشت که تایوان، کشوری دیدنی و تماشایی است.

پارک ملی کِنتینگ

این پارک ملی که در شبه جزیره تایوان واقع شده، به علت بود در یکی از جزایر جنوبی از این شبه جزیره، چشم اندازهای نفس گیر و بی نظیری را از اقیانوس به نشان دادن می گذارد. همچنین این پارک خانه ای برای گونه های مختلفی از انواع حیوانات و همینطور گیاهان است. پارک ملی کِنتینگ در میان بسیاری از گردشگران جانان می باشد و از این رو دسترسی به آن به وسیله اتوبوس و حتی هواپیما به راحتی صورت می گیرد.

تایوان، دیدنی و تماشایی

برج آگورا در تایوان

برج آگورا در تایوان ناحیه‌ای به وسعت ۴۲ هزار و ۲۵۵ متر مربع را پوشش می دهد. این برج دارای یک باغستان، یک باغ سبزیجات، فضایی برای گیاهان معطر و دارویی، مکان احداث کود آلی و سیستم جمع آوری آب مطر خواهد بود. اما امکانات این برج آینده‌نگر به همین جا ختم نمی شود. این سازه که با الهام از اسكلت پیكره بندی مارپیچ DNA نقشه كشی شده دارای هسته‌ای مرکزی است که اجازه سازماندهی آنچه که تیم نقشه كشی آن را “فراوانی فوق العاده باغ‌های معلق” نامیده‌اند، مجهز می کند.

پارک ملی تاروکو

این پارک ملی دارای مسیرهای بی شماری است که به ماجراجویان اجازه می دهد تا در میان طبیعت زیبا و خارق العاده آن که نظیر آبشارها، دره باریک تاروکو و رودخانه لیوُ به گردش بپردازند. یکی از دل واپسی انگیز ترین و غیر طبیعی ترین خصیصه مختصه های دیدنی در این منطقه، دره هایی هستند که از سنگ مرمر به هستی و عدم آمده اند! چشم اندازهای تماشایی این محل پا به پای گردشگران و میهمانان با آنها همنشین خواهند بود.

تایوان، دیدنی و تماشایی

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *