به نیک ملودی، بزرگترین رسانه موزیک ایران خوش آمدید...
شاخص ترین تکنولوژی های جدید روز دنیا

شاخص ترین تکنولوژی های جدید روز دنیا

تکنولوژی قسمتی بزرگ از زندگی امروز ما است،این تکنولوژی ها توانسته بسیاری از نقاط ضعف زندگی ما پوشش داد و حتی در بسیاری از موارد این مشکلات را به توانایی ها بدل کند و با کمترین هزینه آن را انجام داد.در ادامه قصد داریم یکی از بزرگترین مراکز تکنولوژی دنیا را برای شما معرفی کنیم سالانه تحقیقات بسیار خوبی از این دانشگاه به دنیا عرضه می شود و چهره آن را بهبود می بخشد. در مقاله امروز نیک ملودی می توانید با موضوع شاخص ترین تکنولوژی های جدید روز دنیا همراه ما باشید.

شاخص ترین تکنولوژی های جدید روز دنیا

فناوری های مرتبط با کاشت وسایل مختلف در مغز و کامپیوترهای کوانتومی از جمله فناوری هایی هستند که در سال ۲۰۱۷ مردم را شگفت زده کرده اند؛ اما این فناوری ها تنها فناوری هایی نیستند که در سال ۲۰۱۷ تعجب آفرین شده اند. در این مطلب قصد داریم به معرفی ۴ فناوری برتر جدیدی بپردازیم که از نظر محققان دانشگاه MIT آمزیکا در سال جاری فراگیر خواهند شد.


هوش ساختگی این قابلیت را دارد که در یک بازی پیچیده معتاد خواهر شبیه بازی Go مهارت پیدا کند و حتی یک فرد كاردان در این بازی را نیز شکست دهد. همچنین هوش جعلی این توانایی را دارد که خودروهای بلا راننده را در ترافیک خودروها هدایت کند.

این فناوری بر اساس تقویت میزان یادگیری خلق شده است و قدمت این کار به بیش از ۱۰۰ سال پیش باز می گردد. حدود یک قرن پیش روانشناسی به نام ادوارد ثروندایک، به برتری ها یاد داد که چگونه از یک جعبه با در کلون دار، با روش آزمایش و خطا انحطاط کنند. این مبادرت شروع با یک پاداش (غذا) در گربه ها ابداع شد و سپس به یک عمل تثبیت شده در آن ها تغییر شد.

شاخص ترین تکنولوژی های جدید روز دنیا

سلول های خورشیدی با کارایی مضاعف

این توقیفگاه های خورشیدی که اصطلاحا دستاق خانه های خورشیدی داغ نامیده شده اند، می توانند گرمای خورشید را به اشعه های متمرکز شده نور دگرگونی کنند. این پانل ها می توانند قائم مقام اثر پانل های فتوولتاییک مد (پانل هایی برای تولید مستقیم برق از انرژی خورشیدی) شوند و کارایی این پانل های جدید، نیز دو برابر پانل های مذکور است. با استفاده از این پانل ها می توان انرژی رایگان خورشیدی را پس انداز کرد و در شب از آن استفاده کرد.

کامپیوترهای کوانتومی

نمی توان توضیح ساده ای در مورد کامپیوترهای کوانتومی ارائه داد؛ فقط می توان گفت در این کامپیوترها از ذرات کوانتوم استفاده شده است و برخی از محاسبات واقعاً پیچیده را می توانند زیاد درنگ تر از کامپیوترهای قدیمی انجام دهند.

درمان افراد معلول

به وسیله دستگاه های الکترونیکی که توسط انسان ساخته شده بود، درمان شد و توان حرکتی خود را پیدا کرد تا یک تکنولوژی دیگر نیز به کمک بشر بیاید.  

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *