به نیک ملودی، بزرگترین رسانه موزیک ایران خوش آمدید...
با جاذبه های توریستی پاتایا آشنا شوید…

با جاذبه های توریستی پاتایا آشنا شوید…

تایلند یکی از زیباترین کشورها آسیای شرقی می باشد، این کشور دارای جاذبه های دیدنی بسیار زیبایی است، سالانه افراد بسیار زیادی برای استراحت در سواحل زیبای آن به این کشور سفر می کنند.تایلند دارای زیرساخت های بسیار مناسبی است و سالانه سرمایه گذاری خارجی بسیار زیادی در این کشور انجام می گیرد و هتل ها و مراکز تفریحی بسیار زیبای در این کشور ساخته می شود، در ادامه با ما همراه باشید تا به معرفی این کشور برای شما بپردازییم. در مقاله امروز نیک ملودی می توانید با جاذبه های توریستی پاتایا آشنا شوید

با جاذبه های توریستی پاتایا آشنا شوید...

پاتایا (Pattaya) یکی از شهرهای ساحلی کشور تایلند است که در ساحل شرقی خلیج تایلند واقع شده است. در ۱۶۵ کیلومتری جنوب شرقی بانکوک قرار دارد و با اتوبوس در حدود ۲ ساعت و نیم فاصله دارد.دارای آب و هوای مرطوب و خشک است که به ۳ فصل تقسیم می شود:فصل گرم و خشک از نوامبر تا فوریه با رطوبت ۵۰% و جایگاه حرارت ۲۰-۳۰ حد سانتیگراد و رگبارهای کوتاه. بهترین زمان حیث سفر و لذت بردن از آب و هوا.فصل گرم و مرطوب از مارس تا می با رطوبت ۷۵% و ساقه پایگاه حرارت ۳۰-۴۰ ساقه پایگاه سانتیگراد و بارندگی های گهگاه. فصل گرم و بارانی از ژوئن تا اکتبر با رطوبت ۹۰% و رتبه اداری اندازه حرارت ۲۵-۳۵ مقیاس سانتیگراد و بارندگی های شدید و طولانی.پاتایا یکی از مقاصد اصلی گردشگران تایلند است وسالانه بیش از پنج میلیون توریست را جذب می کند. تفریحاتی همچون شنا، جت اسکی، موج سواری،اسکی روی آب، قایق سواری و غواصی در سواحل پاتایا امکانپذیر است.

مینی سیام

مینی سیام (Mini Siam) نزدیک مرکز پاتایا قرار دارد و در آن ماکت های کوچکی از نوشته ها پیامدها تاریخی مشهور آفاق و تایلند قرار دارد.مینی سیام سومین كلكسیون مینیاتوری بعد از مدل های مشابه آن در هلند و تایوان است که بیش از ۱۰۰ مدل بسیارظریف و كوچك از رگه تاریخی و باستانی دنیا را در مقیاس ۱:۲۵ در خود جای داده است. آثاری همچون معبدهای معروف تایلند مانند آذرگاه بودای زمردین، برج ایفل، مجسمه آزادی، برج کج پیزا و تخت جمشید جزو این مجموعه هستند.

معبد مدرن وانسانگ وارارام

معبد وانسانگ وارارام (Wat Yansangwararam) مهمترین آتشخانه پاتایا می باشد که ساختمانی نو و كهنه ابتكاری دارد. معماری این آتشخانه الهام گرفته از معماری ژاپن، چین، هند، سوئیس و … است و مرکزی حیث مدیتیشن نیز می باشد. در کنار این آتشكده یک موزه چینی ( Chinese Museum ) با نام Wihan Sian قراردارد که شامل تبعات هنری با پایه و آنتیک کشور چین است.این آتشگاه در ۱۲ کیلومتری جنوب پاتایا قرار دارد و بی همسر ۳ کیلومتر با باغ استوایی نانگ نوچ گزند تفرق دارد و همچنین نزدیک به کوه بودا است.بازدید کنندگان معبد باید شانه هایشان پوشیده باشد و دامن یا شلوار بلند بر تن داشته باشند.

با جاذبه های توریستی پاتایا آشنا شوید...

باغ استوایی نانگ نوچ

باغ نانگ نوچ (Nongnooch Tropical Garden) در ۱۸ کیلومتری جنوب پاتایا قراردارد. این باغ زیبا مملو از انواع گل های ارکیده، نخل های زیبا، گیاهان تزیین شده و گل های گوناگون از دور دست‌ها نقاط عالم است. همچنین دسته جمعی و انفرادی از آپارتمان های قدیمی تایلندی در این باغ وجود دارند.هر روزه نمایش های فرهنگی و شوی فیل ها در این مکان اجرا می شود

دهکده فیل ها

دهکده فیل های پاتایا در سال ۱۹۷۳ میلادی به خاطر نگه داری و مراقبت کردن از فیل هایی که دیگر توان کار کردن را نداشتند و در واقع از کار افتاده شده بودند، تاسیس شد و اکنون یکی از جاذبه های گردشگری بسیار زیبای تایلند است. اما پس از آن از آن جایی که این فیل های مهربان هنوز قادر به انجام برخی از کار ها معتاد خواهر شبیه سواری دادن یا اجرای نمایش بودند، مسئولین را به این فکر وا داشت که این مکان را به یک مکان تفریحی و گردشگری تبدیل نمایند. این کار نه مجرد و متاهل موجب جذب توریست به کشور و زیان خلاصه زایی به خاطر تامین بودجه نگه داری از فیل ها می شد، بلکه فقره سبب فیل ها نیز خوشایند به نظر می رسید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *