به نیک ملودی، بزرگترین رسانه موزیک ایران خوش آمدید...
از بازار بورس چه می دانید؟

از بازار بورس چه می دانید؟

بورس یکی از بزرگترین مکان ها برای داد و ستد می باشد، روزانه معاملات بسیار زیادی در این بنگاه بزرگ اقتصادی انجام می گیرد، برای ورود به این بازار باید بتوان با آن کار کرد، این کار ملزم به استفاده از از ابزارها و وسایلی می باشد که در ادامه قصد داریم آن ها را برای شما معرفی کنیم. حال شما از بازار بورس چه می دانید؟ در ادامه با بخش ویژه اقتصادی نیک ملودی همراه باشید تا برای شما در مورد تحلیل تکنیکال بیشتر بگوییم.

 بازار بورس

حتما درباره افراز نمودارهای قیمت یا به اصطلاح انتزاع تکنیکال چیزهایی شنیده‌اید. در این مطلب قصد داریم در وضع جنبه این نوع تحلیل، مطالب جامع‌تری ارائه کنیم و مزایای آن را نیز بررسی نماییم. اگر بخواهیم به به انفصال تکنیکال (یا تکنیکی) را در یک جمله و بصورت خلاصه بگوییم، تجزیه تکنیکال مطالعه رفتارهای تیمچه با استفاده از نمودارها و با هدف پیش‌بینی بعدی روش قیمت‌ها می‌باشد.
رفتار قیمت هرگز در تفكیك تکنیکال نقش اصلی را دارد و رفتار حجم معاملات نیز تکمیل کننده این اصل می‌باشند. رفتار قیمت و رفتار بازارگاه در خیلی موردها معنای مشابهی دارند و به جای یکدیگر حال استفاده جایگیری می‌گیرند.

چنانچه دعوی بیش از عرضه باشد آنگاه قیمت صعود خواهد کرد و اگر عرضه بر تقاضا پیشی گیرد قیمت کاهش خواهد یافت. این تغییرات دستاس سنگ آسیا و قاعده تمام پیش بینی‌های اقتصادی و اساسی می‌باشد. برداشت تکنسین‌ها از این اصل به این صورت است که اگر قیمت به هر دلیلی بالا رفت پس باید دعوی بر عرضه غلبه کرده و علل فاندامتنالی تأثیر خود را گذاشته باشند و چنانچه قیمت سقوط کرد دلایل فاندامنتالی و بنیادی بی اثر شده‌اند. پس در این مبحث ما به این نتیجه می‌رسیم که یک تحلیل‌گر تکنیکال نیز به نوعی مباحث فاندامنتال و بنیانی را كیفیت مطالعه اسكان می دهد. قریب به اتفاق تحلیل‌گران تکنیکال بر این باورند که نیرویی که جهت عرضه و تقاضا را دگرسانی می دهد برآیند تغییرات فاندامنتال و مربوط به اقتصاد بازارگه می باشد و همین نیرو بر قیمت ها تأثیر می گذارد. نمودارها هرگز به اعتزال علت بالا یا پایین آمدن قیمت نیستند.

این یک قانون است که تحلیل‌گر تکنیکال به هیچ وجه به دنبال یافتن نشان مستحیل مسخ جهت قیمت‌ها نیست. بیشتر خلق در آغاز یک روال و یا در نقطه دگرگونی جهت قیمت از اضافه به کاهش و یا برعکس هیچ کس به طور قطع نشانه اعجوبه این مستحیل مسخ جهت را نمی داند. (در واقع برای تحلیلگر تکنیکال مهم نیست که چیست و فقط بر قیمت و حجم تمرکز دارد) تحلیل‌گر تکنیکال به سادگی و با استفاده از الگوها می تواند این مستحیل مسخ را به موقع شناسایی کند و پافشاری آن را بسنجد.

بازار بورس

تحلیلگر تکنیکال کاملا آزادانه روندهای جدید را می بیند و گزینش می کند. یک تفریق گر فاندامنتال که اغلب در حال گروه های خاصی تخصص دارد اگر احساس کند در گروهی دیگر تحرکاتی ایجاد شده است، انعطاف پذیری لازم را ندارد که به سادگی از گروهی به گروه دیگر برود و هر زمان نیز قصد انجام این کار را داشته باشد در حقیقت حال دشوارتری را نسبت به تحلیلگران تکنیکال باید طی کند تا به نتیجه برسد.

تحلیل گران تکنیکال عقیده دارند که عملکرد گذشته سهام و بازارها نشانگر عملکرد آجل آن‌ها است. در یک مرکز خرید، تحلیلگر ریشه ای به هر مغازه سر می‌زند و محصولات را حال بررسی استقرار می‌دهد، سپس تصمیم می‌گیرد که آن را بخرد یا نه. در مقابل، تفكیك گر تکنیکال رو صندلی در مرکز خرید می‌نشیند و مردمی را که وارد مغازه‌ها می‌شوند، تماشا می‌کند. بدون توجه به شان داخلی کالاهای چیز در مغازه، تصمیم تجزیه گر تکنیکال بر پی الگوها یا فعالیت مردم در هر مغازه رنجیده می‌شود.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *